Magabiztos győzelemmel kezdték a szezont a debreceni kézisek

Sport

Mindhárom tavalyi dobogós csapat, a Győri Audi ETO KC, a Ferencváros és a Debrecen is győzött a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A várakozásoknak és az erőviszonyoknak megfelelően az FTC-Mosonmagyaróvár mérkőzés alakult a legszorosabban. A címvédő Győr házigazdaként kilenc góllal nyert a Budaörs ellen, az előző idényben bronzérmes Debrecen pedig tíz találattal győzte le az Alba Fehérvárt, ugyancsak hazai pályán.

DVSC SCHAEFFLER–ALBA-FEHÉRVÁR 33–23 (19–11)
Debrecen, 1100 néző: V: Kiu G., Kiu T.

DVSC: Gabriel – TÖPFNER 6 (2), Hámori K. 1, Tóvizi 3, Hornyák D. 1, VÁMOS P. 3, VÁMOS M. 5. Csere: Torda (kapus), KÁCSOR 3, Szabó N. 2, Bordás 1, PLANÉTA 4, Jezsikava 2, M. Costa 1, Petrus 1, Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán
FEHÉRVÁR: Pijevic – Szemes, Afentaler 3, Besszer 1, Varga E. 2, Sztosics 6 (2), Takó 3. Csere: Tóth N. (kapus), Boldizsár B. 1, Utasi 3, Smbatian 2, Dubán 1, Zrnic 1, Bojtos. Edző: Józsa Krisztián

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 16. p.: 10–6. 21. p.: 14–8. 32. p.: 21–11. 47. p.: 29–19. 52 p.: 32–20.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2

MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán: A mérkőzés elején Tamara Sztosics semlegesítése okozott gondot. Aztán összeszedtük a védekezésünket. Ebben a periódusban kihasználtuk a vendégek hibáit, működött a gyors játékunk, így az első játékrészben eldőlt a két pont sorsa. Örülök a jó rajtnak!
Józsa Krisztián: Az első tíz percben tartottuk a lépést a hazaiakkal, aztán buta hibákat követtünk el, s ezt kíméletlenül megbüntette a DVSC. Szünet után valamelyest javult a védekezésünk, ám a támadójátékunkkal ekkor sem lehettem elégedett. Remélem, Besszer Borbála sérülése nem súlyos!

Részletes beszámoló: dvsckezilabda.hu